Members

Hugh Raymond

Deputy, Trinity

Role(s)

​Assistant Minister for Health and Social Services

Assistant Minister for Infrastructure

Record of service to the States

  • elected Deputy of Trinity and sworn to office on 1st June 2018

Declaration of interests

Deputy Hugh Raymond - Declaration of Interests

Statements

    Questions

      Voting record

      2019
      Vote:
      For (Pour)
      Date:
      21/05/2019
      Reference:
      P.122/2018
      Vote:
      For (Pour)
      Date:
      21/05/2019
      Reference:
      P.122/2018
      Vote:
      For (Pour)
      Date:
      21/05/2019
      Reference:
      P.122/2018
      Vote:
      For (Pour)
      Date:
      21/05/2019
      Reference:
      P.42/2019
      Vote:
      For (Pour)
      Date:
      21/05/2019
      Reference:
      P.45/2019
      Vote:
      For (Pour)
      Date:
      01/05/2019
      Reference:
      P.23/2019
      Vote:
      For (Pour)
      Date:
      01/05/2019
      Reference:
      P.23/2019
      Vote:
      For (Pour)
      Date:
      01/05/2019
      Reference:
      P.23/2019
      Vote:
      For (Pour)
      Date:
      01/05/2019
      Reference:
      P.25/2019
      Vote:
      For (Pour)
      Date:
      01/05/2019
      Reference:
      P.32/2019
      Vote:
      For (Pour)
      Date:
      01/05/2019
      Reference:
      P.26/2019
      Vote:
      For (Pour)
      Date:
      30/04/2019
      Reference:
      P.18/2019
      Vote:
      For (Pour)
      Date:
      30/04/2019
      Reference:
      P.28/2019
      Vote:
      For (Pour)
      Date:
      30/04/2019
      Reference:
      P.21/2019
      Vote:
      Against (Contre)
      Date:
      27/03/2019
      Reference:
      P.20/2019
      Vote:
      For (Pour)
      Date:
      27/03/2019
      Reference:
      P.22/2019
      Vote:
      For (Pour)
      Date:
      27/03/2019
      Reference:
      P.24/2019
      Vote:
      For (Pour)
      Date:
      12/02/2019
      Reference:
      P.143/2018(Amd)
      Vote:
      For (Pour)
      Date:
      12/02/2019
      Reference:
      P.143/2018
      Vote:
      For (Pour)
      Date:
      12/02/2019
      Reference:
      P.3/2019
      Vote:
      For (Pour)
      Date:
      29/01/2019
      Reference:
      P.131/2018
      Vote:
      For (Pour)
      Date:
      29/01/2019
      Reference:
      P.131/2018
      Vote:
      For (Pour)
      Date:
      29/01/2019
      Reference:
      P.134/2018
      Vote:
      For (Pour)
      Date:
      29/01/2019
      Reference:
      P.134/2018
      Vote:
      Against (Contre)
      Date:
      29/01/2019
      Reference:
      P.146/2018
      Vote:
      For (Pour)
      Date:
      15/01/2019
      Reference:
      P.144/2018

      Biography

      Role(s)

      ​Assistant Minister for Health and Social Services

      Assistant Minister for Infrastructure

      Record of service to the States

      • elected Deputy of Trinity and sworn to office on 1st June 2018

      Declaration of interests

      Deputy Hugh Raymond - Declaration of Interests

      Votes

      Voting record

      Vote:
      For (Pour)
      Date:
      21/05/2019
      Reference:
      P.122/2018
      Vote:
      For (Pour)
      Date:
      21/05/2019
      Reference:
      P.122/2018
      Vote:
      For (Pour)
      Date:
      21/05/2019
      Reference:
      P.122/2018
      Vote:
      For (Pour)
      Date:
      21/05/2019
      Reference:
      P.42/2019
      Vote:
      For (Pour)
      Date:
      21/05/2019
      Reference:
      P.45/2019
      Vote:
      For (Pour)
      Date:
      01/05/2019
      Reference:
      P.23/2019
      Vote:
      For (Pour)
      Date:
      01/05/2019
      Reference:
      P.23/2019
      Vote:
      For (Pour)
      Date:
      01/05/2019
      Reference:
      P.23/2019
      Vote:
      For (Pour)
      Date:
      01/05/2019
      Reference:
      P.25/2019
      Vote:
      For (Pour)
      Date:
      01/05/2019
      Reference:
      P.32/2019
      Vote:
      For (Pour)
      Date:
      01/05/2019
      Reference:
      P.26/2019
      Vote:
      For (Pour)
      Date:
      30/04/2019
      Reference:
      P.18/2019
      Vote:
      For (Pour)
      Date:
      30/04/2019
      Reference:
      P.28/2019
      Vote:
      For (Pour)
      Date:
      30/04/2019
      Reference:
      P.21/2019
      Vote:
      Against (Contre)
      Date:
      27/03/2019
      Reference:
      P.20/2019
      Vote:
      For (Pour)
      Date:
      27/03/2019
      Reference:
      P.22/2019
      Vote:
      For (Pour)
      Date:
      27/03/2019
      Reference:
      P.24/2019
      Vote:
      For (Pour)
      Date:
      12/02/2019
      Reference:
      P.143/2018(Amd)
      Vote:
      For (Pour)
      Date:
      12/02/2019
      Reference:
      P.143/2018
      Vote:
      For (Pour)
      Date:
      12/02/2019
      Reference:
      P.3/2019
      Vote:
      For (Pour)
      Date:
      29/01/2019
      Reference:
      P.131/2018
      Vote:
      For (Pour)
      Date:
      29/01/2019
      Reference:
      P.131/2018
      Vote:
      For (Pour)
      Date:
      29/01/2019
      Reference:
      P.134/2018
      Vote:
      For (Pour)
      Date:
      29/01/2019
      Reference:
      P.134/2018
      Vote:
      Against (Contre)
      Date:
      29/01/2019
      Reference:
      P.146/2018
      Vote:
      For (Pour)
      Date:
      15/01/2019
      Reference:
      P.144/2018
      Back to top
      rating button